Домашній йогурт - мій беззаперечний фаворит останні кілька місяців. Адже це смачно, натурально і корисно.
Взялася за приготування йогурту вдома, коли експериментально виявила, що в дитини алергічна реакція на готові фруктові йогурти.
Тепер готую літру йогурту щодня. І він ніколи не залежується. Малий із задоволенням з'їдає велику чашку. Використовую в звичайному вигляді, а також в десерти, креми, заправки для салатів, соуси... всього не перелічити, можливостей безліч.
Приготувати йогурт в домашніх умовах можна різними способами. Найпростіший - купити йогуртницю - розлити в скляночки підготовлене молоко з закваскою, включити пристрій в розетку і через 5-6 годин насолоджуватися смачним домашнім йогуртом.
Я так і планувала зробити, коли раптом виявилося, що йогуртниці зникли з інтернет-магазинів взагалі, от "вчора" ще були, а сьогодні нема. Та й у місцевих магазинах пусто... ні в одному таки була... але за ціною суперсучасного кухнонного комбайну :( тож мене задавила банальна жаба
Але, хвала Гуглю і кулінарним форумам, я знайшла в мережі кілька способів приготування йогурту в домашніх умовах без йогуртниці. Напр. в духовці, в ковдрі або в термосі. Останнім я, власне, вирішила скористатися, і тепер хочу поділитися з усіма читачами.
1 літр молока
1 уп. йогурту Активія без добавок
або 1 флакон (капсула) закваски для приготування йогурта
інвентар:
каструля об'ємом 2-3 літри
термос об'ємом 1-1,5л
термометр (електронний)
1. Вилити молоко у каструлю і довести до кипіння, на мінімальному вогні прокип'ятити 5хв.
2. Охолодити молоко до температури 37-43С, зняти пінку.
3. Якщо використовуєте готовий йогурт (Активія) - влити вміст упаковки в молоко і ретельно перемішати вінчиком.
Якщо використовуєте суху закваску - розвести її столовою ложкою молока в флаконі і влити розведену закваску в молоко.
4. Перелити молоко з закваскою в термос, закрити кришкою і поставити на 5-6 годин. Важливо не рухати термос протягом цього часу - щоб не розрушити згустки.
5. Готовий йогурт густий (ложка стоїть) і з нейтральним смаком. Перелити його в чисту посудину, закрити кришкою і поставити в холодильник на кілька годин, де він ще трішки загусне. Можна додати наповнювач за смаком - ягоди, подрібнені фрукти, мед, мюслі, цукор, шоколад...

М.К.: молоко для йогурту беру тривалого зберігання, суперпастеризоване, використовую як готовий йогурт так і спеціальну закваску.
З готових йогуртів використовую тільки Активію - єдиний доступний у нас йогурт, в складі якого не зазначені ніякі добавки.
Чим довше стоїть йогурт у термосі, тим кислішим він стає.
Для приготування наступної порції йогурту беру дві-три ложки з попереднього, але не якщо він не приготовлений не більше ніж два дні.

Автор: гАстрономічні фантазії
Обсудить (0)
|